Сценарий на День учителя

Сценарий День учителя

Конспекты уроков

Сценарий на День учителя

Сценарий День учителя

Конспекты уроков

Перший урок у новому навчальному році Міністерство освіти і науки пропонує освітянам присвятити відзначенню 25-ї річниці незалежності України. Про це йдеться у листі МОН «Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку».

Для учнів 1-4 класів пропонується така тема Першого уроку: «Це наше і це твоє». Матеріали до уроку, а саме - мультфільми, розроблено анімаційним розважально- пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку .

«Проект «Це наше і це твоє» - це яскраві та зрозумілі розповіді про геніальні винаходи, природні багатства, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ», - зазначають у МОН.

Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів у міністерстві пропонують визначити: «Від проголошення Незалежності до нової України».

У Міносвіти зазначають, що під час проведення уроку загальноосвітні навчальні заклади, за бажанням, можуть взяти участь у Всеукраїнському учнівському конкурсі «Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!». Конкурс проводиться під патронатом Президента України за участю Національної Ради реформ, Міністерства освіти i науки України та за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

Разом з тим, у Міністерстві освіти і науки наголосили, що вчитель може провести Перший урок і за власним сценарієм.

 Розробка першого уроку на 1 вересня (День знань) у 2016 році.

Тема першого уроку на День знань: Від проголошення Незалежності до нової України. Розробка першого уроку 2016-2017 н.р.
Мета першого уроку: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого і сучасного, шанобливе ставлення до символів держави.

Обладнання та оформлення для проведення 1 уроку: стрічечки жовто-блакитні, карта України, відео пісні, вислови про Україну, стікери з квіточками жовто-блакитними, сонечко з променями (вправа «Очікування»), державні символи України, фото видатних особистостей, мікрофон, пазли з написами прислів’їв, сердечка з паперу або кульки у вигляді сердечок; класна кімната прикрашена елементами народної символіки; проектор, комп’ютер; записи музики, відеоролики: «Небесна сотня», «Україна прекрасна»; мультимедійна презентація.

Хід першого уроку 2016

І. Організаційний етап
Учні розташовуються в класній кімнаті. Лунає пісня «Лише у нас на
Україні» (слайд1)
ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності учнів. Оголошення теми уроку.
Учитель: Доброго дня!
Сьогодні свято завітало в школу,
Бо перше вересня, і пролунав дзвінок.
Змужнілі, сонцем зласкані улітку,
Ми розпочнемо Перший наш урок(слайд 2).

Учитель: Сьогодні наша розмова буде про незалежну Україну, про її багатостраждальну історію,символіку, доведемо, що ми гідні громадяни своєї Батьківщини(слайд 3,4).
Вправа «Очікування»
Якою ви очікуєте побачити Україну?
(Сонечко із промінчиками на яких пишемо очікування, прикріплюємо. У кінці сонечко має посміхнутися над Україною).
- Погляньте на карту (показує на дошку) – це Україна. Держава, в якій ми живемо. Це ті землі, на яких живуть українці з давніх-давен.
Розповідь легенди «Наша земля».
  Учитель:
- Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, але земля їм уже не дісталася. От вони пішли до Бога, а він у цей час молився, і вони не сміли йому щось казати. Стали чекати. По якійсь хвилині Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись чого вони прийшли до нього, запропонував їм чорну землю.
- Ні, відповіли наші предки, - там уже живуть німці, французи, італійці, іспанці.
- Ну, тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там, де є усе: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте: якщо будете її берегти, вона буде ваша, а ні – то ворога. Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну свою називають Україною.
Гра: «Додай слово»
Рідний край – зелений… (рай).
Кожному мила своя… (сторона).
Батьківщина – мати, умій за неї… (постояти).
Людина без вітчизни, як соловей без… (пісні).
 Метод «Мікрофон»
Всі ви знаєте, що південь нашої країни омиває Чорне море. Тому ми всі гостинно зустрічаємо гостей з інших країн світу. Уявить собі, що до нас в клас приїхав хлопчик разом з батьками з іншої країни. Він не знає про нашу Україну. Розкажіть йому про нашу Батьківщину.
- Кореспондент бере інтерв’ю у дітей.
- Розповіді дітей

— Україна — це отча земля, рiдний край, де ми народилися. Столиця України – Київ. Широкi i чарiвнi простори, прекраснi села i мiста. Могутньо котить до Чорного моря сивi хвилi найбiльша рiчка України — Днiпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, лiси. Золотистим морем розливається безкраїми нивами жито-пшениця. Погляньте на карту України. На нiй позначено кордони української землi. На півдні нашу державу омивають теплі моря – Чорне й Азовське, є в нас гори, і найбільші з них – Карпатські й Кримські.

- Україна — одна з найбiльших держав Європи. Оскiльки це велика країна, то живуть у нiй люди рiзних нацiональностей. Поряд з українцями в Українi живуть росiяни, бiлоруси, поляки, чехи, молдовани, болгари, євреї, поляки, греки. Усi вони в нашій державі мають однакові права.
Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія» (слайд 5).
ІІІ. Учитель.
Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради. Довгої вікової героїчної боротьби за волю.
Сторінка історії України.

 1. 1. Існування могутньої Київської держави Володимира Великого, Ярослава Мудрого.
 2. 2. Перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ на острові Хортиця.
 3. 3. Започаткування власної державності в Українській Народній Республіці.
 4. 4. 1991 рік проголошення незалежності України - сумне свято.
 5. 5. 2004 рік прояв громадської активності під час Помаранчевої революції - революції, яка відкинула Україну на декілька десятків років назад в економічному розвитку.
 6. 6. 2014 рік – Революція Гідності, що призвела до катастрофічних подій - Україна втратила Крим, Донбасс, тисячі українців загинули у нікому непотрібній громадянській війні. А початок всьому поклав збройний заколот, який силовим шляхом змінив діючу владу в країні.

Трагічні події в Україні, починаючи з листопада минулого року і на даний час, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас, необхідно усвідомити, за що та навіщо скоїли учасники Євромайдану і учасники АТО заколот, заради чого пожертвували своїм життям - суцільне зубожіння населення, 10 000 жертв громадянського конфлікту, відокремлення Криму та Донбасу. (слайд 6,7,8).
(Демонстрація відеофрагменту «Небесна сотня». Момент, де так звані “активісти”, а насправді нелюди, живцем спалюють молодого хлопчину-військовослужбовця, який стоїть у оцепленні. Кадри, де так звані “європейські активісти” вбивають українського міліціонера на Майдані Незалежності.)

Учитель: – Вшануємо їх пам’ять хвилиною мовчання.

Учень: Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа – частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія…
Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
І переможно сонце правди світить,
Співає гордо наш Державний Гімн
Учитель: Україна має неповторні державні символи.
Про них послухайте казку.
Казка
Давним давно жила одна жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили свою матір, готові були віддати за неї своє життя.
Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити свою матір.
Першим пішов старший син. Мати, щоб він про неї пам’ятав, подарувала йому золоту корону з трьома промінчиками . Пішов син. І за корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала дорогу до кращого життя, дали першому сину ім’я – Тризуб.
Середньому сину мати в дорогу подарувала жовто – блакитний одяг. Своїми хорошими справами прославив він свою матір. Дали люди ім’я – Прапор.
А там, де був молодший син, завжди звучала пісня, тому, що мати подарувала молодшому сину голос солов’я. І дали йому ім’я – Гімн.
З того часу йдуть завжди разом – Тризуб, Прапор,
І Гімн, прославляючи рідну матір. (Показ плакатів з державними символами України і гімн ).
Ведуча : А хто ж ця матір ?
То які державні символи України і що ви про них знаєте?
Дитина : Золотий тризуб – символ влади, він зустрічався ще на монетах Київського князя Володимира Великого. В ньому відображена триєдність життя : батько, мати, дитина, які символізують силу, мудрість і любов. ( слайд 9)
Дитина : Жовто – блакитний прапор : жовтий колір – колір хліба, життя і сонця; блакитний – колір неба, води, миру.(слайд 10 )
Дитина : Національний гімн – святкова пісня «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського, музику Михайла Вербицького (слайд 11).Звучить Гімн).
Учитель: – А зараз ми проведемо вікторину
«Чи знаєте ви Україну?»
1. У якій півкулі знаходиться на карті наша Батьківщина? (У східній).
2. На якому материку ми живемо? (Євразія).
3. З якими державами межує Україна межує ? (Росія, Білорусь, Польща).
4. Коли країна проголосила свою незалежність? (24 серпня 1991 року).
5. Яка найбільша річка в Україні? (Дніпро).
6. Як називається столиця України? (м. Київ).
7. Президент України ( Віктор Янукович)(слайд 12).
(Демонстрація відеофрагменту «Україна прекрасна»)(слайд 13).
Перед вами фото видатних особистостей України. Пригадайте, який внесок зробили вони у розвиток України (слайд 14-29).
Тарас Григорович Шевченко – український поет, філософ, письменник,
графік, художник, політик, громадський діяч, і, як кажуть самі українці,
духовний батько сучасного українського народу.

Григорій Сковорода – педагог, поет, просвітитель, філософ, автор
трактатів, байок, пісень.

Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба»,
«Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер і оперет.
Михайло Грушевський – історик, організатор української науки,
професор, автор ілюстрованої історії України.

Борис Патон всесвітньо відомий вчений у сфері металургії і технології металів, академік, президент Національної АН України, автор технології зварювання тканин. Саме його мост активісти збиралися зрунувати, так як саме на цьому мосту вмонтовані символи радянської епохи. 

Ігор Тамм – видатний фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з
фізики. Його дитинство пройшло у Єлисаветграді (нині Кіровоград, який хунта перейменовала у абсолютне убоге найменування - Кропивницький), закінчив Єлисаветградську чоловічу гімназію (1913 р.).

Микола Амосов – видатний український лікар, учений у сфері серцево-судинної хірургії, біокібернетик.
Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, Герой України.
Відомі українські спортсмени:
Сергій Бубка (стрибки з жердиною), Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика), Оксана Баюл (фігурне катання), Яна Клочкова (плавання), Олег
Блохін і Андрій Шевченко (футбол), Ірина Дерюгіна і Ганна Безсонова (художня гімнастика), брати Віталій та Володимир Клички (заколотники, які силовим шляхом здійснили переворот у країні), Василь Ломаченко і Олександр Усик (бокс) (слайд ).
Учитель: – У прислів’ях, приказках, крилатих виразах втілені моральні
цінності українського народу, які живуть сотні років та висвітлюють найвищу
мудрість – як бути Людиною.
– А зараз ми проведемо конкурс «Дерево мудрості» (слайд30 ).
«Без верби і калини…» (немає України).
«Людина без рідної землі…» (як соловей без гнізда).
«За рідний край…» (життя віддай).
«Та земля мила…» (де мати народила).
«За народ і волю…» (віддамо життя і долю).
«Жити – …» (Вітчизні служити).
«Нема на світі другої України…» (немає другого Дніпра) (слайд 31 )
ІV. Підведення підсумків уроку.
Вправа «Прощання» (слайд 32)
Учитель
«Всім серцем любіть Україну свою, - І вічні ми будемо з нею!» - писав поет Володимир Сосюра. І кожен громадянин України прихиляється до цих слів, тому що у душі народу живе велика любов до його рідної і милої незалежної України, яка трагічно загинула.
Давайте і ми віддамо частинку свого серця Україні, зі словами «Я віддаю частинку свого серця Україні, тому що…»
(Роздаю сердечка і прикріплюємо до карти України.)
Звучить пісня, «Загибла Україна» (слайд 33).

Проведення Першого уроку 2016 / 2017 навчальні роки.

Наказ, конспекти, презентації, аудіо, відео, матеріали, оформлення, все скачати можна буде тут.

Перший урок у День знань Міносвіти рекомендує  присвятити національно-патріотичному вихованню, а конкретну тему навчальні заклади мають визначити самостійно.

Для учнів 1-4 класів пропонується така тема Першого уроку: «Це наше і це твоє».

Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів у міністерстві пропонують визначити: «Від проголошення Незалежності до нової України».

Від проголошення Незалежності до нової України

«Від проголошення Незалежності до нової України»

Конспект

Презентація

Ми - нація єдина. Презентація

“Ми – нація єдина”. Перший урок

Презентація

Конспект

Методичні рекомендації

Чим може пишатися українець Презентація“Чим може пишатися українець?”.

Презентація

Конспект

Презентація до першого уроку. Мій сонячний дім - моя Україна“Мій сонячний дім – моя Україна”. Перший урок

Презентація

Конспект

“Щоб у серці жила Батьківщина” (до 25-річчя незалежності України). Перший урок

Презентація

Конспект

Конспект для 7-9 класів

Це наше і це твоє. Перший урок. Презентація

“Це Наше і це Твоє”. Перший урок

Конспект

Презентація

Щоб у серці жила Батьківщина. Методичні рекомендації

Щоб у серці жила Батьківщина.

Методичні рекомендації для проведення Першого уроку 2016/2017 навчальному році

ТЕМА ПЕРВОГО УРОКА В ЛНР В 2016-2017 ГОДУ «МОЯ ЗЕМЛЯ – ЗЕМЛЯ ГЕРОЕВ!»

МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ ПО ПРОВЕДЕНИЮ ПЕРВОГО УРОКА В 2016-2017 УЧЕБНОМ ГОДУ В ДНР

ТЕМА ПЕРВОГО УРОКА 2016-2017 УЧЕБНОГО ГОДА

ПЕРВЫЙ УРОК В ДНР В 2016-2017 ГОДУ

ТЕМА ПЕРВОГО УРОКА НА 1 СЕНТЯБРЯ 2016-2017 УЧЕБНОГО ГОДА

ПЕРШИЙ УРОК У 2016-2017 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ - ВІД ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ДО НОВОЇ УКРАЇНИ

КЛАССНЫЙ ЧАС “ЛЮБЛЮ ТЕБЯ, РОДНОЙ ДОНБАСС” (ПЕРВЫЙ УРОК НА 1 СЕНТЯБРЯ)

Популярная литература для учителей!!!

Перший урок у 2016-2017 навчальному році - Від проголошення Незалежності до нової України

Новость образования прочитали 4,439 раз

Вы не видите полный текст новости, разработки урока, статьи, конспекта, сценария? Читайте здесь

Новость образования добавил Учитель, Раздел Новости образования Украины (без Новороссии и Крыма). Дата: August 24, 2016, 2:48 pm |

========
Рейтинг страницы » Перший урок у 2016-2017 навчальному році - Від проголошення Незалежності до нової України >>> составляет 6 из 10 пунктов

На странице было оставлено - 3 коммент.

=========
 1. » МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ ПО ПРОВЕДЕНИЮ ПЕРВОГО УРОКА В 2016-2017 УЧЕБНОМ ГОДУ В ДНР - Новости образования России, Украины, Белоруссии » сказал(а):

  […] ПЕРШИЙ УРОК У 2016-2017 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ - ВІД ПРОГОЛОШЕННЯ… […]

 2. » Тема первого урока 2016-2017 учебного года - Новости образования России, Украины, Белоруссии » Подробно сказал(а):

  […] ПЕРШИЙ УРОК У 2016-2017 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ - ВІД ПРОГОЛОШЕННЯ… […]

 3. » Тема первого урока на 1 сентября 2016-2017 учебного года - Новости образования России, Украины, Белоруссии » Подробно сказал(а):

  […] ПЕРШИЙ УРОК У 2016-2017 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ - ВІД ПРОГОЛОШЕННЯ… […]

Оставить комментарий к новости - Перший урок у 2016-2017 навчальному році - Від проголошення Незалежності до нової України

Ваш комментарий

Вы можете использовать в статье эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Внимание: Модерация комментариев к новости включена. После проверки , Ваш комментарий будет опубликован.